Uudised ja teated

Foto: Paul Poderat
Helme malevarühm

Maleva esimene töönädal on lõpusirgel

07. juuli 2017

Tankla Õpilasmaleva esimese töönädala lõpp juba paistab. Nädalavahetusel ootab noortel ees puhkus ja põnevad seiklused maleva kokkutulekul Kuutsemäel. Helme rühma malevlased ütlevad justkui ühest suust: „Päevad on olnud siiani töökad, kuid väga lõbusad!“. 

Helme rühm jaguneb tegelikult kaheks: üks grupp tüütab Purde talus ning ülejäänud Marja talus. Üheskoos aga ööbitakse, süüakse ja veedetakse vaba aega siiski Marja talus. Noorte ülesanneteks on mööbli lihvimine, tänavakivide puhastamine aida koristamine, kivide, puude ja okste vedamine. „Rohimine oli kõige raskem ja tüütum töö, kuid siiski tegime selle ära!“ ütles Kevin Kaasik uhkelt ning teised malevlased nõustuvad temaga 100%-liselt. Lemmiktööks kujunes noortel aida koristamine. 

Ilmataat pole olnud just väga lahke mõnusate suveilmade pakkumisega, kuid malevlased ennast ei heiduta. Are Saarma rääkis, et mõni päev küll sadas vihma, kuid see pole takistanud neil tööd tegemast ega üksteise seltskonda nautimast. 

Maleva heaks küljeks lisaks töökogemuse saamisele on veel see, et tutvutakse paljude teiste noortega ning leitakse uusi sõpru. Merily Siirak ja Kersti Riit rääkisid, et neil on uute sõpradega väga palju nalja saanud ning Purde talus on kokku saanud Hullumeelne Nelik,kellel igav juba ei hakka. 

Malevlaste töönädal lõppeb reedel ning laupäeval sõidetakse üheskoos Kuutsemäele teiste malevarühmadega lõbusalt aega veetma. Peale kahepäevast akude laadimist ootab noori ees ka teine töönädal, kuid siis ootavad ees juba uued väljakutsed. 

*Noortemaleva toimumist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.* 

*Tankla Õpilasmalev on Valga maakonna suurim õpilasmalev, kus osaleb 80 noort, 16 rühmajuhti ja 10 tööandjat. Malevas osalevad noored vanuses 14 kuni 19 aastat.* 

*Õpilasmalevas on maksimaalne tööpäeva pikkus kuus tundi, mille eest makstakse ka reaalset palka. Malev kestab 2. juulist kuni 14. juulini.* 

Lisainfo: 

Marek Mekk 
Tankla Õpilasmalev 2017 korraldaja 
Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla 
marek@tankla.net ;
tel 523 7793 

Greaton

HELME VALLAVALITSUS       Tartu tn 20  68606 Tõrva         tel  766 8450        e-post   postipoiss@helme.ee