Uudised ja teated

Helme valla lapsevanemad esitati tunnustuskonkursile

06. november 2016

Eesti Noorsootöö Keskus konkursile esitati kategoorias "Aasta sündmus/algatus/koostöö" 25 kandidaati, üks neist on Valgamaalt Helme valla noortetoa lastevanemate algatus ja koostöö. 

Iga aasta korraldab Eesti Noorsootöö Keskus (ENTK) tunnustuskonkursi, kus valdkonna parimaid tänatakse ja tõstetakse esile. Sel aastal on esitatud konkurssile kategoorias „Aasta sündmus/ algatus/ koostöö“ Helme valla noortetoa lastevanemate algatus ja koostöö. Antud kategooriasse on esitatud 25 kandidaati. Parimad selguvad jaanuaris, kui valdkonna ekspertidest ja noorte esindajatest koosnev komisjon on teinud haridus- ja teadusministrile tunnustamiseks ettepanekud.

Esimesed lapsevanemad olid juba abiks 2015.aasta lõpul, kui avati Valgamaal Helme valla noortetuba, mis on Ritsu spordibaasi kompleksis. Aga see oli vaid algus, algus lastevanemate panusele Helme valla noortetoa tegevusele. Aasta 2016 on olnud ikka hämmastav, et sealne noorsootöötaja ise on ka lausa selle üle uhke, et tal selline tugev ja väga oluline seljatagune tekkinud. Ta poleks ise ka uskunud, et selline asi võib reaalne olla, mis on ikka lausa ülivõrdes asi.

Neid sündmusi ja algatusi on ikka omajagu, mis on teoks saanud üheskoos lastevanemate toel. Toeks on olnud nii algatused, ideed, abistamine korralduslikul poolel kui ka tegevuste läbiviimine. Igakuised kokandusringid erinevate lastevanematega, tantsuring, näitering, Kaitseliidu võistlused ja stiilipeod on vaid mõned märksõnad mis iseloomustavad senini tehtud asju.

Lapsevanemate vanus on nii 20 ja 45 vahel. Tegu on igapäevaselt töötavate inimestega, kellel kodus kõigil pered. Kust nad selle oma vaba aja leiavad, ei teagi. Kui muidu on tavaliseks klientuuriks noortekeskustes noored, siis Helme vallas on lausa paljudel lastevanematel logiraamatus kasutaja.

Olgu rõõm või mure, alati on lapsevanemad nõus suhtlema ning üheskoos leitakse lahendusi. Noorte elu on kindlasti muutunud mitmekülgsemaks ning nende austus vanemate vastu kasvab, kui teiste noorte lapsevanemad ise nendega otse tegelevad. Sellest, et Helme vallas on tublid lapsevanemad, teavad juba päris paljud Valgamaal, sest nad suhtlevad vabalt teiste noorsootöötajate kui ka Kaitseliidu Valgamaa malevaga.

Väljavõte tunnustuskonkursile esitatud ankeedist:

Nii olidki esimesed edusammud käes ja tõesti kõik tundus lahe, sest mina ei tea ausalt öeldes ühtegi Eesti noortekeskust, kus lapsevanemad teeksid kaasa ja aitaksid noortekal asju läbi viia ja mis veel olulisem - ise algatada, et oma kandi lastel oleks lahedaid päevi koos vanematega. Olen eelnevalt vaid üksikuid asju kuulnud ja ma tõesti pean oluliseks, et üks olulisemaid asju on kogukonna ja eelkõige lastevanemate koostöö nii noortekeskuse kui kooliga. Viimasega koostöönäiteid on juba Eestis kuulda, aga lastevanemate huvi noorsootöös osalemiseks on küll siiani leige olnud nii Valgamaa kui ka Eesti mastaabis. Seega leian, et antud noortetoa loomine ja eestvedamine ning KOOSTÖÖ LASTEVANEMATEGA on minu jaoks üks võimsamaid asju, mida olen kogenud noorsootöös viimasel aastal. Antud juhul tahaksin just esile tuua Helme noortetoa ja lastevanemate koostööd, olgu see lugu nii lihtne kui on aga noorsootöös haruldane ja eriti seal kus alles noorsootööd alustati.

2016.aasta kandidaadid https://www.entk.ee/2016-aasta-nominendid

Mõned fotod 2016. aasta tegemistest (6.11.16 seisuga, kuna neid lisandub see aasta veel)

Greaton

HELME VALLAVALITSUS       Tartu tn 20  68606 Tõrva         tel  766 8450        e-post   postipoiss@helme.ee