Uudised ja teated

Mulgi Mälumäng avas viienda hooaja 

25. oktoober 2016

Tõeliselt traditsiooniliseks saanud Mulgimaa kihelkondade tarkpeade-kilvarite viies tarkusemõõtmise hooaeg sai avalöögi 19. oktoobril Riidajas Põdrala valla keskuses. 

Kultuurimaja saali tuli seekordsele kilvamängule 15 viieliikmelist võistkonda. Tosinale „põlisele“ viisikule oli lisandunud kolm uut, külalisesindajaina oldi saabunud kogemusi saama Olustverest. Kahjuks ei olnud näha poolt tosinat mullu osalenud võistkonda, sealhulgas ka Hummuli Mesilast, Tõrvat ja Illikseid. Nagu tavaks saanud, tutvustati kokkutulnuile kohalikku elu-olu ja loodust: senini omadega toime tulnud väikseima Mulgimaa valla (127 km2 ja 725 elanikku) kohta oli videofilmi loonud Andres Taul. 

Žürii oli jälle välja nuputatud 24 küsimust. Esimese viie järel rühkisid rinnu edasi neli võistkonda, siis jäid ette vaid Abia ja Halliste, aga kaheksandast küsimusest peale ei andnud abjakad enam juhtkohta käest. Favoriitideks peetud Karksi mulgid jagasid poolaja järel koos Hallistega teist kohta, ent kolmas veerand läks neil „aia taha“ ja teist kohta jagama tõusid Karksi-Nuia Tuuletallajad. Enne viimast, nutiküsimust oli teoreetiline esikohale tuleku võimalus neljal võistkonnal – kui Abia oleks põrunud ja järgmised kolm saanuks 4 preemiapunkti. Seda siiski ei juhtunud, keegi neist riskima ei hakanud ja enamus võistkondi tundis kruvikeeraja kui lahenduse ära teise vihje peale, nii et kohtade järjestus ei muutunud. Näib küll, et lõpu eel viiendal kohal olnud võõrustajate komando (Põdrala) püüdis viimasest küsimusest maksimumi pigistada, aga „pani puusse“ ja platseerus hoopis kuuenda koha jagamisele. 

Niisiis võitis Abia (nende kodumõisa nimi Saksa moodi) viisik (Marju Kaaremaa, Raivo Kutser, Rein Mägi, Eve Raska ja Lauri Sepp) 42 punktiga. Teiseks platseerunud Halliste  hävis neile 3 punktiga. 38 punktiga kolmandat kohta jaganud Tuuletallajad ja Võrtsu veerest  pidid vastama lisaküsimuse, et otsustada pronksmedali saaja –  see läks tarvastlastele. Helme  hõivas üheksanda koha. 

Järgmine voor peetakse 16. novembril Tarvastu mail Mustla kultuurimajas. Žürii nimel loodan, et mängu lülituvad kõik mullused osavõtjad. 

 

Autor: Olav Renno
Greaton

HELME VALLAVALITSUS       Tartu tn 20  68606 Tõrva         tel  766 8450        e-post   postipoiss@helme.ee