Uudised ja teated

Muuseumiöö Viljandi muuseumis

06. mai 2016

Viljandi muuseum kutsub 14. mail osa võtma põnevast Muuseumiööst. Sellel aastal jagub tegevusi nii muuseumi näitusemajja kui ka hoovi, need on külastajatele tasuta avatud kell 18–23.

Näitusemajas algab kava kell 19 Heli Grosbergi juhitava ekskursiooniga muuseumi püsinäitusel. Kell 20 pajatab paeluv ja humoorikas Ants Annus mälestusi meremehepõlvest. Lastel ja lastemeelsetel võimalus meisterdada rinnamärke ja paberlaevukesi, sest käimas on Merekultuuriaasta. Kohal on veel Loome Ilu kunstnik Kaie, kes teeb vahvaid näomaalinguid. Muuseumi loodustoas saab uudistada põnevaid mereteemalisi museaale looduskogust. Ajutiste näituste toas on avatud Viljandi vanima käsitööliste gildi juubelinäitus „Lossi Gild X“.

Muuseumi hoovis on end üles seadnud vinoteek Mulks, kes pakub suurepäraseid suupisteid Itaaliast ning häid jooke erinevale maitsele ja vanusele. Muusikat valivad Lauri Kadalipp ja Maimu Jõgeda. Kell 22 esineb hoovis noortebänd The Fuxx. Kolmeliikmeline bänd sai alguse Viljandist, kui lisaks mõnele perkussiooni elemendile sulasid kokku kitarr ja elektroonika. Oma muusikas rõhub The Fuxx lihtsusele, kuid samas valitsevale segadusele, kirjutades lugusid kuulajate tuju tõstmiseks kerge sotsiaalkriitilise alatooniga.
Oled lahkesti palutud muuseumiööst osa saama!

Üle-eestilist kava vaata muuseumiöö.ee

Autor: Viljandi muuseum
Greaton

HELME VALLAVALITSUS       Tartu tn 20  68606 Tõrva         tel  766 8450        e-post   postipoiss@helme.ee