Uudised ja teated

Ala lasteaiarühm käis muuseumis

06. mai 2016

05 mail 2016 hommikul kell 9 asusid Ala Põhikooli juurest teele lasteaialiitrühma 14 last koos õpetajatega.  

Tee viis meid Helme Koduloomuuseumi juurde, kus ootas meid perekond Karu. Ilmataat oli meile kinkinud võrratult kauni päikest ja soojust täis päeva. Muuseumisse siseneti väikse ootusärevusega, sest enamusele lastest oli see esmakordne sündmus. Hilma Karu näitas meile pesumasinat, mis on üle saja aasta vastu pidanud.  Tekkis kohe küsimus, miks tänapäeval masinad nii kaua vastu ei pea. Majja sisenedes võttis meid vastu karge jahe õhk. Hilma oli meid eelnevalt hoiatanud, et maja ei köeta. Majaseinad on aga  paksust kivist ja ei lase sooja õhku majja sisse. Majas sees olles, sisenesime täiesti teise ajastusse. Vahva oli proovida harmooniumil muusikat teha. Jäätisemasina nägemine tekitas suure sumina. Nägime nii palju meie jaoks uut, aga ajastu poolest vanu esemeid. Kõigil neil esemeil oli oma lugu. 

Õues külvasime lina. Igaüks meist sai näpuotsaga linaseemet ja see sai puistatud mullale, mis lõhnas nii hästi ja käega katsudes oli juba soe. Lubasime suvel tulla vaatama, kuidas lina õitseb.

Nüüd oli ka meie kord midagi vastu anda või teha. Nii me olimegi võtnud kaasa rehad ning asusime hoolega riisuma lõkkeplatsi juurest lehti. Kuna me oleme alles tillukesed, siis suurt platsi me riisuda ei jõudnud, kuid andsime siiski oma panuse. Võib ju öelda, et esimesed „Teeme ära“ talgulised olime meie muuseumi juures. Kuna kõige selle peale olid meil kõhukesed tühjaks läinud, siis asusime küpsetama viinereid ja sööma head värsket salatit. Meie juurde oli tulnud ka Helme vallavanem Tarmo Tamm, kes soovitas meil minna aaret otsima. Oh imet, ühe kännu juures ootasid meid ehtsad kullast paberisse mähitud šokolaadimündid. Leidsimegi ehtsa aarde.  Kurb oli koduloomuuseumi juurest ära minna.    

Kuidagi ei soovinud, et see päev läbi saaks, nii me siis palusime meie toredal bussijuhil hr. Rüütlil peatuda Helme varemete juures. Meie vallavanem on tark mees, kes teab ja tunneb meie piirkonna ajalugu ning ta oli meile teejuhiks. Tarmo Tamm rääkis meile muistenditest ja tema abiga saime käidud kõrgel Helme kindluse varemete juures. Alla minekul turvalisuse mõttes puges meie pesamuna vallavanemale sülle ja nii me kõik kenasti ja tervelt mäest alla saimegi. Koopas oli samuti külm, kuid põnev. Mulgi naise juures meie teekond lõppes. Kui aus olla, siis olimegi juba natuke väsinud ning teadmine, et nüüd sõidame tagasi lasteaeda ja seal saame minna lõunauinakut tegema oli täitsa hea. 

Meie Ala lasteaialapsed täname perekond Karu sooja vastuvõtu eest. Suured tänud teile õpetajad: Kaja, Loola ja Laine. Meid abistas ja toetas ka Helme Vallavalitsust ning eelkõige vallavanem Tarmo Tamm ja Mulgi programm.  Tänu teile oli meil väga vahva päev. 

Ala lasteaialapsed ja Ave Visor   

Vaata lisaks pilte!

Greaton

HELME VALLAVALITSUS       Tartu tn 20  68606 Tõrva         tel  766 8450        e-post   postipoiss@helme.ee