Uudised ja teated

Foto: Neil Viskov

Mulgimaa laste folklooripäev toimub tänavu juba 20. korda!

10. märts 2016

17. märtsil toimub juba 20. korda Mulgimaa laste folklooripäev. Tegemist on kõige järjepidevama Mulgimaa lasteaialastele suunatud ettevõtmisega, millel osaleb sel korral ligi 240 mudilast ja nende juhendajat.

Eesmärk on lastele mulgikeelsete laulude ja laulumängude abil tutvustada ja õpetada mulgi keelt ja kultuuri ja oma pärimust.
Päeva sisuks on rühmade mulgikeelsed etteastumised ning ühiselt mulgikeelsete laulumängude laulmine, mängimine ja ka õppimine. Mulgi laste folklooripäeval esitatakse eelkõige rahvalaule, -tantse ja -pillimuusikat, kuid tutvustatakse ka rahvakombestikku ja sõnalist pärimust. Iga kord esineb lastele ka mõni külaline. Seekord tuleb lastele külla Mulgimaa oma laste seast välja kasvanud noorte ansambel „Lõõtsavägilased“ Margus Põldsepa juhendamisel.

Päeva juht ja kogu ürituse mõtte algataja on Alli Laande, kes on juba 20 aastat olnud laste folklooripäeva eestvedaja ja tulihingeline Mulgimaa traditsioonide tutvustaja.

Alli Laande: „Kakskümmend aastat üht sündmust on päris palju, see on terve põlvkond. Hea on mõtelda, et laste folklooripäev on järjest kasvanud ja huvi tõusnud. Selle taga on aga professionaalsed ja kultuurilembesed lasteaia töötajad. Nii kasvavad mulgi keelt ja kultuuri austavad ja tundvad lapsed“.

2016 toimub laste folklooripäev Helme kihelkonnas Helma vallas Linna külas asuvas Ritsu spordihoones. Ürituse korraldab Mulgi Kultuuri Instituut, toetab folkloorifestivalide programm.

Lisainfo: Mulgi Kultuuri Instituut mulgi keele õpetaja Alli Laande 5239 232

Allikas: www.mulgimaa.ee
Greaton

HELME VALLAVALITSUS       Tartu tn 20  68606 Tõrva         tel  766 8450        e-post   postipoiss@helme.ee