Uudised ja teated

Kärt ja Märt Mulgimaa reisu pääl

09. veebruar 2016

05. veebruaril 2016 esitleti just valminud esimest mulgikiilset kõnelemisraamatut/õppekomplekti. 

Pidulikul päeval oli Helme raamatukogusse kogunenud üle poolesaja inimese. Katrin Viskovi juhendamisel esinesid Ritsu Lasteaed- Algkooli õpilased ning raamatu autor Alli Laande koos Ants Tauliga andsid ühiselt ülevaate, mida võib CD plaadilt kuulda. Võimalus oli rääkida raamatu illustraatori Lii Laandega- kunstnikunimega Lillu  ja uurida, mis inspireeris sellele raamatule pilte tegema ja raamatut just sellisena kujundama nagu see kaante vahel tänasel päeval on.

Tegemist on ainulaadse raamatu/õppekomplektiga. Valminud õppekomplekti kuulub kõnelemisraamat koos näitemängude ja erinevate harjutustega ning kaunite illustratsioonidega. Raamatus on fotod Mulgimaa eri paigust. Raamatu tagakaanelt on võimalik leida CD, millele salvestatud audiomaterjal. Tekstid on sisse loetud mulgi keeles Alli Laande ja Ants Tauli poolt.

Raamat on mõeldud neile, kes mulgi keele õppimist alles alustavad, kui ka neile, kes tahavad oma keeleoskust värskendada. Raamatu kogumaht on 92 lehekülge ja see koosneb 17. peatükist.

Raamatu erinevaid teemasid ja harjutusi seob läbiv lugu. Rõhku on pandud just suhtlemiseks vajaminevale keelele.

Raamatu ja kogu õppekomplekti koostamisele aitasid kaasa projektijuht Ave Visor, Helme Vallavalitsus ning Kultuuriministeerium Rahvakultuuri Keskus "Mulgimaa kultuuriprogramm 2014-201"7.

Soovime kõigile mõnusat lugemist, kuulamist ja õppimist!

Ürituse pilte vaata siit!

Autor: Ave Visor
Greaton

HELME VALLAVALITSUS       Tartu tn 20  68606 Tõrva         tel  766 8450        e-post   postipoiss@helme.ee