Uudised ja teated

Helme vald pälvis Töötukassa tunnustuse

13. jaanuar 2016

Töötukassa tunnustab 13. jaanuaril juba neljandat korda tööandjaid, kohalikke omavalitsusi ja koostööpartnereid, kellega on teinud tõhusat koostööd inimeste tööleaitamisel. 

Parimate partnerite nimetamisel said kaasa rääkida kõik töötukassa maakondlikud osakonnad. Sel aastal tunnustatakse ka töötukassa toel 2015. aastal alustanud parimat ettevõtet.

Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel sõnas: „Töötukassa aitas 2015. aastal tööotsingutel 78 689 inimest. Tööandjad usaldasid meile vahendada pea 45 000 tööpakkumist.“

„Koostööpartnereid on töötukassal ligi  8000 ning praeguseks oleme sõlminud koostöölepped 15 suurettevõttega,“ ütles Paavel. Veel lisas ta, et mitme aasta pikkune koostöö erinevate koospartneritega annab kindlustunde, et koos saame hakkama ka vähenenud töövõimega inimeste tööle saamise toetamisega.

Aasta KOV tiitli Valgamaal pälvis Helme vald. Helme valla sotsiaalnõunik Anne Kalme ja sotsiaalhooldustöö spetsialist Kaja Lepik tunnevad oma piirkonna inimesi hästi ja on teadlikud nende probleemidest. Omavahelise tiheda suhtluse tulemusena on selgunud erinevate teenuste vajadused ja nii on jõudnud info ka psühholoogilise ning võlanõustamise kohta abivajajateni. Vald on korraldanud transpordi teenustele jõudmiseks ja motiveerinud pikaajalisi töötuid aktiivsed olema. Koostöös suutsime eelmise aasta jooksul kaks alkoholiravi läbinud klienti tagasi tööturule aidata ning sotsiaaltöötajad pole neid ka hetkel silmist lasknud. Lisaks on vald võimaldanud oma ruumides viia läbi tööklubi teenust.

Aasta tööandja Valgamaal on  OÜ Maxima Eesti Valga XX kauplus, aasta koostööpartner: Varjupaikade mittetulundusühing.

Allikas: www.tootukassa.ee
Greaton

HELME VALLAVALITSUS       Tartu tn 20  68606 Tõrva         tel  766 8450        e-post   postipoiss@helme.ee