Uudised ja teated

Foto: Riho Karu

Helme koduloomuuseum sai uue eksponaadi

30. oktoober 2015

Helme koduloomuuseum sai projekti abiga uue eksponaadi - Helme mehe rahvarõivad.

Veebruaris 2015 kirjutasid Valev Elerand ja Hilma Karu Rahvakultuuri Keskuse “Mulgimaa kutuuriprogrammi 2014-2017” projekti. Eesmärgiga Helme koduloomuuseumile muretseda Helme kihelkonna mehe rahvarõivaste komplekt, mida kasutataks vaid eksponaadina. See tähendab, et seda ei hakata kandma riideesemena. Eesmärgiks oli ka Helme kihelkonna autentsete mehe rahvarõiva komplekti säilitamine ja tutvustamine. Muuseumil oli olemas naise rahvarõiva komplekt, mille oli annetanud lahke Helme valla kodanik, kuid puudus mehe rõivaste komplekt ning ekspositsiooni avamiseks olid vajalikud mõlemad.  Märtsis 2015 saadi projektitaotlusele positiivne vastus ning töö võiski alata. 

Projekt jagunes järgmisteks etappideks:
I etapp – märtsis Helme kihelkonna meeste rõiva tikandite otsimine arhiivist. Marge Tadolder oli antud etapi korraldaja ja vastutaja. 
II etapis – aprill-juuli 2015 rahvarõivaste valmistamine, vastutajaks oli Marge Tadolder.
III etapp – august 2015 eksponeerimine, vastutajaks Hilma Karu ja Valev Elerand.  Juulis 2015 tõi Marge Tadolder Helme koduloomuuseumile valminud rahvariide komplekti ning jagas oma teadmisi antud teema osas. Augustis 2015 toimus Valgas rahvarõivaste tutvustamise päev, kus oli ka Helme meeste rahvarõiva komplekt eksponaadiks. 
VI etapp – oktoober 2015 esitas Valev Elerand projekti aruande. 

Projekt sai teostatud tänu Rahvakultuuri Keskuse Mulgimaa kultuuriprogrammi 2014-2017 toetusele summas 1000 eurot ning Helme valla omaosalusele 505 euro ulatuses. Suured tänud ka Marge Tadolderile.

Projekti eest vastutas Valev Elerand, Helme koduloomuuseumi juhataja.

Vaata pilte!

Autor: Ave Visor
Greaton

HELME VALLAVALITSUS       Tartu tn 20  68606 Tõrva         tel  766 8450        e-post   postipoiss@helme.ee