Uudised ja teated

Riigikogu Mulgimaa toetusrühm külastab Mulgimaad

23. oktoober 2015

23.10.külastavad Mulgimaad riigikogu Mulgimaa toetusrühma liikmed.

Riigikogu delegatsiooni juht on Mulgimaa toetusrühma esimees Helir-Valdor Seeder.

Mulgid tutvustavad riigikogulastele Sooglemäed kui perspektiivse Mulgi külastuskeskuse arenguid ja ideid ning antakse ülevaade ka Mulgi Kultuuri Instituudi tegemistest.

Mulgi külastuskeskusest peab kujunema külastus-ja kompetentsikeskus, mis koondab ja edastab avalikkusele sõnumit Mulgimaast, mulgi kultuurist, Mulgimaa inimestest. Mulgi Külastuskeskusest kujundatakse omanäoline ja multifunktsionaalne keskus, kus pakutakse aastaringset tegevust erinevatele sihtgruppidele (kooliõpilased, kohalik kogukond, ettevõtjad, turistid). Kompleksi terviklahendusega, ruumide jaotuse ja tootearendusega luuakse 21. sajandi vääriline uuenduslik ja innovatiivne ja multifunktsionaalne külastuskeskus, mis leiab kasutust aastaringselt ning tegevusi pakutakse erinevatele sihtgruppidele.

Pärastlõunal liigutakse edasi Hallistesse. Halliste kui kihelkonnakeskus. Kirik, kool, lasteaed, Annatare (tulevane Igavikumuuseum), leerimaja (tulevane raamatukogu, vallamaja) - keskus täis ajalugu ja kultuuri.Kokkuvõtted tehakse Õisu mõisas.

Delegatsiooni võõrustavad Mulgi Kultuuri Instituut ja Mulgimaa omavalitsusjuhid.

Info:
Riigikogu aseesimees ja Mulgimaa toetusrühma esimees Helir-Valdor Seeder: helir-valdor.seeder@riigikogu.ee
Mulgi Kultuuri Instituut Kaja Allilender mki@mulgimaa.ee, 5185 371
 

Allikas: www.mulgimaa.ee
Greaton

HELME VALLAVALITSUS       Tartu tn 20  68606 Tõrva         tel  766 8450        e-post   postipoiss@helme.ee