Uudised ja teated

Eesti Folkloorinõukogu Koolituskeskus kutsub kõiki valgamaalasi koolitusele!

11. september 2015

Pärimuskultuuri koolitus - MINU KODUPAIGA PÄRIMUSLIK JAANIPÄEV 23.septembril 2015 kell 11.00 – 15.00 Valga Muuseumis (Vabaduse 8).

Ootame oma pärimuse huvilisi, õpetajaid, käsitöölisi, kultuuri-, ringide,seltside juhte, eestvedajaid, külaliikumise edendajaid, maaturismi ettevõtjaid.

Rahvusvaheline pärimuspidu BALTICA 2016 peetakse jaanipühade ajal 22.-24.juuni 2016. See on pidu peo ajal. Pidutseme suvise pööripäeva auks viisil,mil kohtuvad erinevad põlvkonnad, tehes kõike koos ja päriselt. Suvine pööripäev on valguse püha ja lootuse päev. Pärimuspidu Baltica soovib kaasata kõiki Eesti ajaloolis-kultuurilisi piirkondi ja seal elavaid inimesi. Läbi koolituste ja eelpidude kutsume osalejaid vaimustuma oma paikkonna- ja perepärimusest ning mitte unustama, et pärimuses elamine on protsess ja eluviis.

Aga kuivõrd pärimuslikud on meie tänased jaanipäevad? Kuidas tähistada jaaniaega pärimuslikumalt? Mille poolest on eriline Eesti ja just Valgamaa ajalooliste kihelkondade jaanipäeva tähistamine? Otsime koolitusel koos vastuseid, võttes appi oma pere ja paikkonna pärimusteadmise! Alustagem info kogumist kodust ja toome koolitusel selle ka teineteiseni. Kavas on ka Valgamaa kihelkondade jaanilaulude praktikum.

Koolitust viivad läbi Koidu Ahk, Kati Taal, Ene Lukka-Jegikjan Palume ühisele tee- ja kohvilauale võtta kaasa kerget toidupoolist.

Koolitus on tasuta! Toetaja: Kultuuriministeerium

Registreerumine ja lähem teave:
http://www.folkloorinoukogu.ee/1457.htm

Greaton

HELME VALLAVALITSUS       Tartu tn 20  68606 Tõrva         tel  766 8450        e-post   postipoiss@helme.ee