Uudised ja teated

Politsei kutsub lõuna-eestlasi üles oma kodukoha elanikke nähtavaks tegema

17. november 2014

Kodanikupäeval, 26. novembril korraldab politsei ühes abipolitseinikega Lõuna-Eestis aktsiooni „Helkuriga sõbraks“, kuhu kaasab lisaks kohalikke elanikke andma oma panus kodukoha elanike nähtavaks tegemisel. 

Lõuna prefektuuri patrulli- ja liiklusjärelevalvetalituse juht Alvar Pähkel ütles, et igal aastal sagenevad pimeda aja saabumisega õnnetused, kus ohtu satuvad kergliiklejad, eeskätt just jalakäijad. „Kuigi tänaseks on paljud mõistnud helkuri kasutegurit ning on selle oma riietele kinnitanud, jagub endiselt ka neid, kes helkiva elupäästja taskupõhja jätnud või seda lihtsalt ei kasuta. Samas jääb pimedal teel jalakäija autojuhile sageli märkamatuks ning näha on vaid inimese küljes rippuv helkur. See on ka jalakäija parim kaitse enda nähtavaks tegemisel ja ohu vältimisel,“ viitas Pähkel. 

Ta lisas, et sarnaselt „Teeme ära“ kampaaniale korraldab politsei ühes abipolitseinikega 26. novembril Lõuna-Eesti kuues maakonnas ennetusürituse „Helkuriga sõbraks“, kus iga piirkonna elanik saab anda panuse oma kodukandi naabri, tuttava või teiste piirkonna elanike nähtavaks tegemisel. Aktiivsed elanikud on oodatud ühes politseiga helkureid jagama kokku 20-s erinevas Lõuna-Eesti punktis. 

Ennetusüritus algab õhtuhämaruse saabudes, kell 17 ning vältab tunni jagu. Alustuseks räägitakse põgusalt helkuri tööefektiivsusest ja korrektsest kandmisest, millele järgneb valitud teelõikudel helkurkõnd esitlemaks teistelegi liiklejatele selle valgusallika töövõimet ning jagamaks kõnni vältel helkureid kõigile nendele kohalikele, kel seda mingil põhjusel veel ei ole. Ka ehivad üritusel osalejad oma piirkonnas helkuripuu pakkumaks võimalust helkiv elupäästja endale puu küljest kaasa haarata ja end nähtavaks teha.

Ennetusüritusele oodatakse kõiki kohalikke elanikke, kellele läheb korda piirkonna liiklusturvalisus. Üritusel osalejate vahel jagab politsei välja erinevaid liiklusturvalisusele kaasa aitavaid vahendeid rattahelkuritest, helkurvestide ja taskulampideni välja. 

Täiendavate küsimuste korral palume ühendust võtta politseinikuga, kes teie soovitud piirkonnas ennetusüritust läbi viib. Näitamaks, kes oma piirkonna elanike turvalisusest hoolib, soovitame oma osalus registreerida ka Lõuna prefektuuri facebooki lehel<https://www.facebook.com/lounaprefektuur>. 

Lisamaterjal: Lõuna-Eestis 2012-2014 aset leidnud liiklusõnnetused, kus osales helkurita jalakäija<http://kaart.delfi.ee/?bookmark=cd0a400db89f1153cb963188d768fb2c> 

„Helkuriga sõbraks“ toimumiskohad ja kontaktid Valgamaal: 

I kogunemiskoht: Puiestee 1, Tõrva (Tõrva gümnaasium) – kontakt Aleksander Zemskov (aleksander.zemskov@politsei.ee<;mailto:aleksander.zemskov@politsei.ee>;) 
II kogunemiskoht: Kesk 1, Valga (Valga kultuuri- ja huvialakeskus) – kontakt Linda Oks (linda.oks@politsei.ee<;mailto:linda.oks@politsei.ee>;) 
III kogunemiskoht: Lai 6a, Valga (Buratino lasteaed) – kontakt Thea Tekkel (thea.tekkel@politsei.ee<;mailto:thea.tekkel@politsei.ee>;) 

Allikas: www.politsei.ee
Greaton

HELME VALLAVALITSUS       Tartu tn 20  68606 Tõrva         tel  766 8450        e-post   postipoiss@helme.ee