Uudised ja teated

Proge Tiiger ootab õpilasi suurimale programmeerimiskonkursile

29. september 2014

ProgeTiiger kutsub õpilasi Eesti suurimale programmeerimiskonkursile „Tuleviku õpperuum 2050!“, et lapsed saaks kätt proovida programmeerimises, mobiilsete äppide, muusikapalade jm põneva loomises. Konkursile saab registreerida 29. septembrini.

Praeguseks on konkursile registreerunud ligi 150 õpilast üle Eesti, ProgeTiigri programmijuht Mari-Liis Peets julgustab teisigi kandideerima. Konkursile on oodatud õppijad vanuses 5-19. „Konkursil osalemist pelgama ei pea, see võib olla noorele ka esimene katsetus programmeerimises ja robootikas,“ ütles Peets. 

Oskusi saab näidata ükskõik millist programmi ja programmeerimiskeelt kasutades ning lisaks saab kasutada ProgeTiigri programmi tarbeks koostatud toetavaid materjale, näiteks leiab põhjalikke mängude programmeerimist, veebiarendusi ja koolirobootikat tutvustavaid juhendeid.  

Konkursile registreerige oma 2-5 liikmeline võistkond 15.-29. septembrini, oodatud on lasteaedade, üld- ja kutsekoolide ning huviringide võistkonnad. Juhendajaks võivad olla nii õpetajad, huviringide juhendajad aga ka lapsevanemad. 
Konkursil osalemiseks tuleb teha loovtöö, mis on kas arvutianimatsioon või -mäng; töö teemal robotid ja tuleviku õpperuum; muusikapala „Koolikell"; 3D graafika või mobiilne äpp. Eesmärk on tutvustada sellist õpperuumi, mis õppijaile endile meeldiks.
ProgeTiigri konkurss toimub kolmes etapis. 11.-17. oktoobrini toimuvad maakondlikud eelvoorud, kus kõik osalejad tutvustavad oma loovtöid ja saavad näpunäiteid täiustamiseks. 10.-30. novembril on esitatud tööde hindamisaeg, hindab žürii ning toimub ka avalik hindamine. 15. detsembriks selguvad finalistid, kes osalevad 24. jaanuaril 2015 toimuval finaalüritusel Tallinna Lauluväljakul. 

Vaata lähemalt ja registreeru:  www.progetiiger.ee
Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) ProgeTiigri programm on keskendunud tehnoloogiahariduse lõimimisele õppetöösse,

eesmärk on äratada õppijates huvi inseneriteaduste, disaini, tehnoloogia ja IKT valdkondade vastu ning toetada laste tehnoloogilist mõtlemist ja taipu, et neist saaks tehnoloogia loojad mitte ainult tarbijad.

Lisainfo:
Mari-Liis Peets
Programmijuht
IT Hariduse Arenduskeskus
Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus
tel 628 5891, 53 031350

 

Greaton

HELME VALLAVALITSUS       Tartu tn 20  68606 Tõrva         tel  766 8450        e-post   postipoiss@helme.ee