Uudised ja teated

Tõrva JK tahab teise liigasse

24. september 2014

Kuigi kolmanda liiga Lõuna tsoonis liidripositsioonil olev Tõrva JK mängis nädalavahetusel viiki ja võimaldas sellega konkurentide vahet vähendada, liigub meeskond jätkuvalt oma eesmärgi poole tõusta teise liigasse.

„Kui tabelit vaadata, siis tuleb rahul olla,“ märkis Tõrva JK esindaja Marek Vister, kelle hinnangul on esinelik hästi mänginud ja käib tihe rebimine. „Kõik on lahtine seniks, kuni mängud läbi pole saanud, aga võtame igat mängu tõsiselt ja teeme kõik, et liidrikoht säilitada. Meeskonna põhituumik on mängudel ilusti kohal ja suurt rõõmu teevad ka mängudel kaasas liikuvad fännid.“ 

Praegune tabeliseis ja õnnestunud mängud viivad Tõrva JK tänavusel hooaja peamisele eesmärgile jõuda teise liigasse aina lähemale. Marek Visteri sõnul on Tõrva JK oma mängu poolest tegelikult tugev teise liiga klubi, kes on võimeline vastaste elu palliplatsil väga raskeks tegema. Kui suudetakse oma head minekut hoida, siis on tõusmine aste kõrgemale ka tõenäoline. 

„Juhul kui see õnnestub, siis järgmine aasta on eesmärk teise liigaga kohaneda ja seal oma mäng käima saada. Meeskond on ohtlik ja mehed on suure mänguisuga ning kui kõik sujub, siis võiksime teises liigas väga tugevat konkurentsi pakkuda,“ oli Vister lootusrikas. 

Noor klubi
Seni FC Flora tiiva all tegutsenud Tõrva JK-st sai eelmisel aastal iseseisev klubi ja meeskonna tulemusi vaadates paistab, et see samm on end õigustanud. „Tundub küll,“ tõdes Marek Vister, lisades, et kuigi on veel mõned lahtised otsad, aga sellega peab lihtsalt tegelema. 

Klubile loodi uus identiteet värvide ja logo näol. Klubi tegemisi on regulaarselt kajastama hakatud sotsiaalmeedias, ajalehtedes ja mujal. Selle lühikese ajaga on päris suurt huvi tekitatud ja palju inimesi enda tegemisi jälgima saadud. Enne seda ei teadnud keegi väga, mis või kus see Tõrva mängib. 

Tõrva JK näol on tegemist meeskonnaga, kes on põhimõtteliselt koos ühes linnas üles kasvanud ja koos jalgpalli mänginud. Mõned mängumehed on ka Tallinnast pärit. 

Nüüdseks on mehed mööda Eestit küll laiali valgunud, aga mängudeks tulevad kõik jälle kokku. Suurem osa mehi töötab Tallinnas, kus koos trenni tehakse ja lisaks liigale nädala sees 7v7 Tallinna Grandliigat mängitakse GEPi (Garjatšie Estonskie Parni) rivistuses. Talvel saadi futsali Grandliigas teine koht ja parimaks väravakütiks tituleeriti klubi ründaja Oliver Suur, kes hetkel juhib ka 23 väravaga kolmanda liiga lõuna tsooni väravalööjate edetabelit. 

Noore klubina ei saa Tõrva JK veel eriliste tulemustega kiidelda ja seepärast võib hetke parimaks saavutuseks pidada senist liigahooaega. Lisaks on enne hooaega võidetud erinevaid turniire. 

Positiivne kollektiiv
Tõrva JK meeskonnas mängiv seltskond on kirju. Leidub nii koolipoisse, insenere, ehitajaid, IT-mehi ja sõdureid, kuid ei puudu ka füüsik, geodeet ja spordimänedžer. 

Marek Visteri hinnangul on meeskonna plussiks aastaid kokku mänginud mehed, mis teeb üksteise mõistmise lihtsamaks. „Peamine pluss on kollektiivne ja positsiooniline mäng ning arusaam, mida peab tegema oma positsioonil,“ täpsustas ta.  „Iga mäng tahame väravaid lüüa ja võita. Lisaks on sel aastal täiskasvanuid juhendamas ka treener Zurab Kvaratshelija, kes on meile juba omalajal tugeva põhja alla ladunud, kui mängiti noorte liigat. Zurabi sõnade kohaselt on Tõrva JK tsoonis parim tehniline meeskond.“ 

Samas võib meeskonna nõrkuseks pidada füüsilist ettevalmistust, kuigi enamus mehed on induviduaalselt vormis. Pool meeskonda elab Tartus ja pool Tallinnas, mistõttu kogu meeskonnaga ühiselt trenni teha saab harva. Nimekirjas on peaaegu 30 meest, aga varumeeste pink jääb sageli lühikeseks. 

Plaanid klubiliseks arenguks paigas
Vister märkis, et lisaks esindusmeeskonna teise liigasse tõusmisele on kindlasti plaanis areneda ka klubiliselt. Praegu on Tõrva JK-l olemas juba noortegrupp, kus pallib üle 30 mudilase. 

Meeskonnaga ollakse väljas Rahvaliigas ja viimasel ajal on ka tüdrukud jalgpalli vastu suurt huvi üles näidanud ning koos tehakse trenni igal reedel, kuid liigat veel ei mängita. 

Ainuke koht, kus klubil veel noortegruppi ei ole, on lasteaiad, aga see plaanitakse samuti ära täita. Kuna igas väikelinnas on probleemiks noorte pealekasv, siis lasteaiad on hea koht noori sportima meelitada.

Tõrva JK-l enda treeningkeskus ja klubihoone puudub, küll aga on Tõrva linnal kavas ümber ehitada Tõrva Gümnaasiumi keskstaadion ja rajada sinna nõuetele vastav treeningkeskus. Staadion on väga hea asukohaga, mida ümbritseb mägised jooksurajad ja järv. 

Et klubi areneda saaks siis peab selleks ka korralik eelarve olema. Tõrva JK-d toetavad hetkel Tõrva linn, Helme vald ja Eesti Jalgpalliliit. „Oleme ühist keelt leidmas Tõrva ümbruskonnas tegutsevate ettevõtetega, kelle kaasabil Tõrvas jalgpalli arendada,“ lausus Vister. 

Publik on meeskonna leidnud
Tõrva JK mängib oma kodumängud Karksi-Nuia staadionil, sest Tõrvas standarditele vastavat väljakut veel ei ole. Marek Visteri sõnul pole klubis ja linnas eelnevatel aastatel olnud inimesi, kes asja arendaks, aga nüüd on inimesed, kes jalgpalli tõsiselt võtavad ja sügisel loodetakse kopp maasse saada. „Nuias on väga kvaliteente muruväljak, kus me sel hooajal ei ole kaotanud mitte ühtegi mängu,“ kiitis ta mängukohta. 

Kodumängudel käib keskmiselt üle 40 pealtvaataja, mis on Visteri hinnangul päris tore tulemus, sest oma kodumänge peetakse 30 km kaugusel Tõrvast. Hetkel ongi klubi peamine eesmärk ehitada omale koduväljak Tõrva linnas. „Selleks ajaks kui staadion valmis saab, oleme endale piisavalt tähelepanu tõmmanud, et üle saja fänni Tõrva Avatud Noortekeskuse väljakul ei oleks üllatus,“ oli Marek Vister enesekindel. 

„Et publikut rohkem mängudele saada, selleks peab aga jubedalt tööd tegema. On palju mõtteid, mis tuleb aegamisi ellu viia. Suureks eeskujuks võib pidada FC Elvat, kes näitab, et väikelinna rahvast on võimalik kokku tuua. Liigume sinna poole, et Tõrva linnas oleks jalgpall nähtav kõigile. Oleks tore kui nädalas oleks üks päev, kus kõik tuttavad ja sõbrad kokku tulevad ja vutti jälgivad. Spordisõpru on Tõrvas palju!“

Madalamates liigades käib võitlus viimase mänguni
Nüüd, kui teises liigas on hooaja lõpuni viis, kolmandas ja neljandas liigas kolm vooru on igal punktil oluline kaal. Eksimusi ei saa endale lubada tabeli tipus olevad ega püsimajäämise nimel võitlevad meeskonnad. Kui mõnes tsoonis on võitja juba pea kindel, siis enamuses käib võitlus viimase mänguni. 

Allikas: www.jalgpall.ee
Greaton

HELME VALLAVALITSUS       Tartu tn 20  68606 Tõrva         tel  766 8450        e-post   postipoiss@helme.ee