Uudised ja teated

Helme ühisjäätmejaama info

29. august 2014

Helme ühisjäätmejaam alustab Helme valla, Põdrala valla ja Tõrva linna elanikelt ehitusjäätmete ja asbesti sisaldavate jäätmete (nt. eterniit) ning segaolmejäätmete vastuvõtmist.

Alates 02.09.2014 alustab jäätmejaam Helme valla, Põdrala valla ja Tõrva linna elanikelt ehitusjäätmete ja asbesti sisaldavate jäätmete (nt. eterniit) ning segaolmejäätmete vastuvõtmist. Tegemist on tasulise teenusega.

Teise muudatusena annab jäätmejaam alates 02.09.2014 jäätmete äraandmise võimaluse ka Helme valla, Põdrala valla ja Tõrva linna ettevõtjatele. Teenus on tasuline. 

NB! Tasumine toimub kohapeal, SULARAHAS!

Kaasas peab olema isikuttõendav dokument!

Jäätmed kuuluvad kaalumisele ja peavad olema liigiti sorteeritud. 

Vastuvõetavate jäätmete loetelu- ja hinnakirjaga saab tutvuda Helme valla kodulehel.

Helme jäätmejaama hinnakiri.pdf

Mis on segaolmejäätmed? 

Jäätmed, mille hulgast on välja sorteeritud vanapaber ja papp, pakendid, biolagunevad jäätmed, vanametall, ohtlikud jäätmed, ehitusjäätmed.

Näiteks katkised nõud, tavalised (hõõgniidiga) elektripirnid, pastakad, mähkmed, vanad riided jm tekstiil, jalanõud, klaasikillud, hambaharjad, nuustikud, pesukäsnad, jahutatud tuhk, tolmuimeja kotid, kassiliiv, suitsukonid, mänguasjad, kelgud (plastist, riidest, kummist), jne. 

Mis on segaehitusjäätmed? 

Need on renoveerimise, ehituste- või lammutuse käigus tekkinud ERILIIGILISTE JÄÄTMETE SEGU (puit, paber, kile, plastik, keraamilised plaadid, tellis, betoon, metall, klaas, tekstiil, sanitaarkeraamika, jms.) 

Täiendav info: Jäätmejaama operaator: OÜ Helme Teenus, tel. 53 033 430 (kontor 76 35 486)

Greaton

HELME VALLAVALITSUS       Tartu tn 20  68606 Tõrva         tel  766 8450        e-post   postipoiss@helme.ee