Uudised ja teated

Laupäeval toimub Tartus Emajõel veeohutuspäev

07. mai 2014

Laupäeval, 10. mail algusega kell 10 toimub Tartus Emajõe ääres veeohutuspäev „Turvaliselt veel“, mille eesmärgiks on tutvustada kõikidele huvilistele turvalise liiklemise võtteid piiriveekogudel. 

Veeohutuspäeva avab kell 10 Lõuna prefektuuri prefekt Tarmo Kohv, millele järgnevad erinevad demonstratsioonid. Piirivalvurite eestvedamisel näidatakse signaalrakettide ja teiste pürotehniliste vahendite kasutamist, päästevesti kasutamist ja vajalikkust ning õpetatakse, kuidas inimest veest päästa ja talle esmaabi osutada. Politseinikud tutvustavad oma tööd veesõidukite peatamisel ja kontrollimisel. Ühtlasi tehakse juttu väikelaevade nõutavast varustusest ja veesõidukitele kehtestatud piirkiirusest. Esitluse käigus saab teada, kas paadimees võib sõitu minnes napsine olla ning kuidas õigupoolest jetidega veekogudel seaduskuulekalt liigelda. 

Oma etteaste teevad Saadjärve ja Võrtsjärve vabatahtlikud järvepäästjad, kes näitavad, kuidas viga saanud inimest veest erinevate vahenditega päästa. Lisaks astuvad üles vetelpäästekoerad ning päästjad annavad ülevaate pinnaltpäästmise võtetest ja varustusest. Veeohutuspäeval osalejad saavad oma ala ekspertidelt küsida nõu veeohutuse tagamise põletavamatel teemadel ning tutvuda päästetehnikaga. 

Viietunnine meeleolukas ja õpetlik veeohutuspäev toimub Tartus, Atlantise esisel välialal nii jõe kaldal kui ka selle juurde jääval Emajõe lõigul. Üritus on sobilik nii väikestele kui ka suurematele huvilistele ning on kõikidele osalejatele tasuta. 

Veeohutuspäev „Turvaliselt veel“ viiakse läbi Politsei- ja Piirivalveameti eestvedamisel ning Päästeameti, G4S-i, Saadjärve ja Võrtsjärve vabatahtlike järvepäästjate, Lõuna-Eesti vetelpäästekoerte, Autoeksperdi ja Merekooli koostöös. 

Täiendav info ürituse korraldajalt: Marko Mesi, tel 580 50 201; Marko.Mesi@politsei.ee<;mailto:Marko.Mesi@politsei.ee>;. 

Kerly Peitel 
pressiesindaja 
kommunikatsioonibüroo 
Politsei- ja Piirivalveamet 
7308852 / 5203403 
Kerly.Peitel@politsei.ee<;mailto:Kerly.Peitel@politsei.ee>

Greaton

HELME VALLAVALITSUS       Tartu tn 20  68606 Tõrva         tel  766 8450        e-post   postipoiss@helme.ee