Uudised ja teated

Valga maavanem kutsub annetama talispordivarustust

14. november 2013

Valga maavanem kutsub nii firmasid, omavalitsuste töötajaid kui eraisikuid koolidele ühiskasutuseks mõeldud talispordivarustust (suusad, kepid, suusasaapad, suusasidemed, kelgud, uisud jne) annetama. 

Toetus võiks olla täpselt nii suur, et ka vähekindlustatud ja/või suurperede lapsed ei peaks muretsema talispordi inventari pärast ja saavad nautida talverõõme koos teistega.

 

Haridus- ja Teadusministeeriumi vastvalminud koolide sportimistingimuste ülevaade näitas, et talispordi inventari on piisavalt ainult 6% Eestimaa koolides. Valgamaa mastaabis selgus, et 22 koolist kümnel on puudu suusavarustusest. „Siinkohal võiks heategevus olla abiks. Oleme maakond, kus talvel palju lund ja suusatamine peaks kuuluma talviste traditsioonide hulka igas perekonnas," kommenteeris maavanem talispordivarustuse soetamise üleskutset.

 

Selle üleskutsega on ühinenud juba Hawaii Expressi Valga pood, kes müüb igasugust spordivarustust 20 % allahindlusega just neile headele inimestele, kes oma talispordivarustuse Valgamaa koolide jaoks ära annab. „Allahindlust saavad ainult need, kes annavad koolide jaoks ära korraliku talispordivarustuse. Kohapeal hindab pood vastavat varustust ja nii ei teki olukorda, kus koolid saaksid kasutuskõlbmatu suusapaari või saapad. Samuti on maavalitsuse töötajad koolide jaoks juba esimesed suusaapad ja kuus paari suuski välja pannud,"  lisas Lepik.  

 

Heategevuslikule ettevõtmisele on õla alla pannud ka tippsuusataja Jaak Mae, kes annab oma vabatehnika suusasaapad (nr. 43) ühele Valgamaa koolile. Milline kool selle väärtusliku kingituse enda lastele kasutamiseks saab, selle loosib 2.detsembril välja fortuuna. Valga maavalitsusele on suusavarustuse soovist teada andnud kuus kooli: Keeni põhikool, Ritsu lasteaed-algkool, Palupera põhikool, Valga vene gümnaasium, Tõrva gümnaasium ja Hargla kool. Lisaks suusavarustusele on näiteks Valga vene gümnaasium väga tänulik ka uiskude eest. 

 

Kõigi annetajate vahel loositakse välja veel maakonna brändiga villane komplekt, kuhu kuuluvad müts, sokipaar, kindad ja sall.

 

Talispordivarustust saab tuua nii maavalitsuse infolauda kui Hawaii Expressi Valga poodi 2.detsembrini. „Vajadusel leiame võimaluse pakutud varustusele järele tulemiseks. Teretulnud on ka talispordi inventariga kauplevate ettevõtete heategevuslikud pakkumised," lisas maavanem. Äraantavale talispordivarustusele lisada kindlasti oma nimi ja kontaktandmed.

 

Kas Sul on kogunenud uuemat, vanemat suusavarustust, mida enam ei kasuta või mis ei ole kunagi kasutusse jõudnudki ja oled selle unustanud panipaika või  niisama prügimäele ka ei raatsi visata? Pakume Sulle võimaluse anda see varustus maakonna koolidele. Teeme koos head, Valgamaa koolid on abi eest väga tänulikud!

 

Lisainfo:

Kaja Mõts

Valga Maavalitsus

Avalike suhete juht

+372 766 6145

+372 5301 0621

Kaja.Mots@valgamv.ee

Greaton

HELME VALLAVALITSUS       Tartu tn 20  68606 Tõrva         tel  766 8450        e-post   postipoiss@helme.ee