Uudised ja teated

Eestis resideeruvad suursaadikud viibivad Valgamaal kahepäevasel tutvumisreisil

11. juuni 2012
Tegemist on iga-aastase traditsioonilise ettevõtmisega, kus Tallinnas elavatele suursaadikutele tutvustatakse erinevaid maakondi. Kui möödunud aastal külastati Jõgevamaad, siis tänavu tullakse ringreisile Valgamaale.
18 riigi esindajad jõuavad Valgamaale täna ennelõunal, delegatsioon koosneb 35 liikmest. Külastust Valgamaale korraldab Välisministeerium.

Nii maavanema kui välisministeeriumi esindajate eesmärk on tutvustada külalistele eri-ilmelist loodust, huvitavamaid paiku. „Kahe päeva jooksul Valgamaad külastav delegatsioon annab suurepärase võimaluse näidata meie maakonna eripalgelisust, tutvustada erinevaid maakonna üritusi ja teha kõik selleks, et külalistel oleks siit lahkudes meeldivad mälestused. Osade riikidega on meil koostöö olemas, loomulikult on teretulnud uued pakkumised ja mõningate riikidega täna sellel teemal ka räägime. Loodame et saadikute kaudu levib Valgamaast info ka kaugemale,“ lisas maavanem Margus Lepik kohtumist kommenteerides.

Esmaspäeval tutvustatakse külalistele maavalitsust, kus maavanem teeb suursaadikutele ülevaate maakonna ajaloost ja tutvustab tulevikusuundi. Suursaadikud väisavad Valgamaa Kutseõppekeskust ja erinevaid Valgamaa ettevõtteid: palkmaja tootjat AS Ritsut, Taagepera lossi. Teisipäeval viibivad suursaadikud Otepää piirkonnas - tutvutakse renoveeritud Sangaste lossiga, Tehvandi Spordikeskuse ja suusamuuseumiga. Tehvandil teeb Rally Estonia team külalistele suurürituse presentatsiooni. Külastatakse Otepää Maarja kirikut ja Leigo talu.

 

Kaja Mõts
Valga Maavalitsuse avalike suhete juht

11. juuni, 2012
Greaton

HELME VALLAVALITSUS       Tartu tn 20  68606 Tõrva         tel  766 8450        e-post   postipoiss@helme.ee