Uudised ja teated

VII Mulgi konverents „Ütenkuun Mulgimaal“

22. märts 2012

Seekordne Mulgi konverents plaanitakse pidada 20. – 21. aprill 2012. Esimesel päeval toimub konverents Karksi Valla Kultuurikeskuses. Teisel konverentsi päeval on huvilistel võimalus giidi saatel tutvuda Mulgimaa kihelkondadega.

Järjekorranumbriga seitsmenda mulgi konverentsi sõnumiks on KOOSTÖÖ PIIRKONNA ARENGUKS. Kui eelnevatel aastatel on konverentsi vedajaks olnud Mulgi Kultuuri Instituut (MKI), siis nüüd korraldatakse sündmus kahe organisatsiooni – MKI ja Mulgimaa Arenduskoja koostöös.

Konverentsile on oodatud paljude valdkondade esindajad. Arutelu all on mulgi keel ja kultuur; ettevõtlus Mulgimaal – selle konkurentsieeliste leidmine; Mulgimaa võimalused elu- ja töökohana; inimressurssi jaotus ja liikumine, Leader- strateegia elluviimine Mulgimaal.

Lisaks oma paikkonnas teada ja tuntud mulkidele on palutud huvitavaid esinejaid ka väljaspoolt – Andres Arrak räägib võimalikest Mulgimaa konkurentsieelistest, Rein Ahas mobiilsest positsioneerimisest. Hardo Aasmäe räägib projektist, mis tutvustab Mulgimaad läbi entsüklopeedilise väljaande. Mitmed kohalikud ettevõtjad arutlevad ettevõtluse võlude ja valude üle.

Oma häid kogemusi ühisturunduse ja ühistegevuse valdkonnas jagavad külalistena teised Leader- tegevusgrupid Eestist .
Kultuurialastest koostööpunktidest ja tulevikuplaanidest kõnelevad lisaks külalised Seto- ja Võromaalt ning Mulkide Selts.
Kõne alla tuleb kohaliku märgi teema. Konverentsi lõpus on avatud vaba mikrofon.

Käivad läbirääkimised Mulgimaa ettevõtjatega, et pakkuda võimalust konverentsi päeval reklaamida oma tooteid. Ettevõtjate huvi korral toimub näitus-müük kultuurikeskuse juures.

Moderaatorid on Hardo Aasmäe ja Piret Koorep. Hardo Aasmäe võtab konverentsi kokku ka nn väljastpoolt vaatleja pilguga.

Õhtul algusega kell 19.00 toimub Mulgi maarahva pidu ansambliga Lehmakommionud, kuhu on palutud kõik huvilised. Peoõhtul sisustavad vaheaegasid meie kihelkondade isetegevuslased.

21. aprill 2012 kell 10.00 stardivad bussiekskursioonid Mulgimaale algusega Karksi-Nuiast. Vastavalt eelregistreerunute soovile saab valida marsruuti Valgamaale Helme kihelkonda, Tarvastu kihelkonda ja Halliste-Karksi-Paistu kihelkonda.

Peatselt saab iga huviline Mulgi konverentsi kavaga tutvuda ja reisidele registreerida http://www.mulgikultuur.ee/ ja http://www.mulgimaaarenduskoda.ee/ veebilehtedel.
Ettevõtjad, kes on huvitatud enda esitlemisest ja osalemisest näitus-müügil, palun saata e-kiri mulgimaaarenduskoda@gmail.com või registreeruda telefonil 53 038 361 Piret Leskova.

 

Allikas: www.mulgikultuur.ee
Greaton

HELME VALLAVALITSUS       Tartu tn 20  68606 Tõrva         tel  766 8450        e-post   postipoiss@helme.ee